Co jaki czas należy wymieniać opony w samochodzie

Co jaki czas należy wymieniać opony w samochodzie

Wymiana opon w samochodzie to bardzo ważna kwestia. Dzięki dobrej jakości oponom możemy zapobiec wielu niebezpiecznym sytuacjom. Co jaki czas powinniśmy wymieniać opony w naszym samochodzie?

Wymiana opon

Wymiana opon powinna zostać przeprowadzona w momencie, w którym głębokość bieżnika jest mniejsza niż 1,6 mm. Starte opony mogą powodować ślizganie się kół oraz mniejszą przyczepność. Warto również pamiętać aby ciśnienie w nich było odpowiednie. Opony z małą ilością ciśnienia będą zużywać się szybciej oraz mogą spowodować większe spalanie paliwa w samochodzie. Wymianę opon należy również przeprowadzić podczas zmiany pory roku na zimową i letnią. Opony zimowe skutecznie pomagają poruszać się po ośnieżonych lub oblodzonych drogach, co gwarantuje większe bezpieczeństwo w trakcie tych trudnych warunków. Opony letnie świetnie nadadzą się do jazdy w trakcie ciepłych pór roku.

Jeżeli jesteście zainteresowani przystąpieniem do kursu na prawo jazdy, który prowadzony jest przez doświadczonych i cierpliwych instruktorów, to zdecydowanie warto skorzystać z oferty kurs jazdy w Warszawie.

Post Author: admin