Czy w stolicy trudno jest zdać egzamin na prawo jazdy?

Czy w stolicy trudno jest zdać egzamin na prawo jazdy?

Temat egzaminu na prawo jazdy w Warszawie budzi wyjątkowo wiele kontrowersji. Nie brakuje osób z upodobaniem licytujących się o to, ile razy nie udało im się zdać egzaminu i jak duża odpowiedzialność za taki stan rzeczy spoczywa nie na nich, ale na instruktorach. Okazuje się jednak, że statystyki zdawalności w stolicy nie odbiegają wcale od tych, z jakimi mamy do czynienia w innych częściach kraju. Oznacza to, że niepowodzenie jest w zdecydowanej większości przypadków konsekwencją niekompetencji kursanta, a nie celowego działania instruktora lub samego egzaminatora.

Dlaczego nadal tak wiele osób nie zdaje egzaminu na prawo jazdy? Choć może się wydawać, że winę ponoszą tu ośrodki doskonalenia kierowców, bardzo często okazuje się, że to nie one, ale sami kandydaci nie oceniają trafnie swoich możliwości. Wielu z nich ma świadomość tego, że przydałoby się im nieco więcej pewności siebie, nie wykupują jednak dodatkowych jazd mając nadzieję, że uda się im ukryć braki przed egzaminatorem. Niestety, w sytuacji stresu egzaminacyjnego jest to dość trudne.

Jeżeli jesteś zainteresowany kursem na prawo jazdy zapoznaj się ze szczegółową ofertą szkoły nauki jazdy AutomobilKlub Polski – prawo jazdy Warszawa.

Post Author: admin