Prawo jazdy kategorii C – jak wygląda egzamin praktyczny?

Prawo jazdy kategorii C – jak wygląda egzamin praktyczny?

Egzamin praktyczny na prawo jazdy kategorii C różni się nie tylko pojazdem z jakim mamy do czynienia lecz również zadaniami egzaminacyjnymi na placu manewrowym. Jak wygląda egzamin praktyczny prawa jazdy kategorii C?

Prawo jazdy kategorii C

Na samym początku dostajemy zadanie z kategorii czynności kontrolno–obsługowych. Polega to na sprawdzeniu płynów eksploatacyjnych w pojeździe oraz na sprawdzeniu wylosowanych świateł. Następnie musimy przygotować się do jazdy czyli ustawić fotel, lusterka, sprawdzić czy wszystkie drzwi są zamknięte oraz zapinamy pasy. Teraz przechodzimy do faktycznej jazdy. Pierwszym zadaniem jest jazda po łuku. Następnie losujemy jedno z zadań manewrowych w którego skład wchodzą 2 manewry. Może być to np. parkowane skośne i parkowanie prostopadłe, parkowanie prostopadłe i zawracanie.  Gdy wykonamy poprawnie wszystkie zadania na placu manewrowym przechodzimy do etapu jazdy po mieście. Ta część egzaminu powinna trwać minimalnie 45 minut. Po ukończeniu egzaminu wracamy z powrotem do WORDu.

Jeżeli interesuje nas kurs prawa jazdy to warto skorzystać z oferty Ośrodka Szkolenia Kierowców Automobilklub Polski – kurs jazdy c Warszawa Bemowo.

Post Author: admin